Sale
Wylot Nike Buty WMNS Roshe One White Black 844994 101

Wylot Nike Buty WMNS Roshe One White Black 844994 101

Kod produktu: 77894266
Dostępność: W magazynie
PLN301.02 PLN237.55
Ilość:  

Dostępne opcje


* Size:

Marka Nike nie byłaby sobą, gdyby za modelem Roshe Run nie stałaby pewna historia bądź inspiracja. Wszystko dzięki projektantowi z działu Nike Sportswear – Dylanowi Raasch, który podjął próbę zaprojektowania tego modelu. Raasch starał się przenieść na szkice projektu swoje zainteresowanie do medytacji oraz sztuki Zen. Głównym motywem nowo zaprojektowanych butów miała być kompletna prostota, w której to zbędne elementy miały być ograniczone do minimum, a wszystkie niezbędne części dopracowane pod kątem szczegółów w jak największym stopniu.

Designer zdał się na swoją wyobraźnię – zilustrował postać medytującego w ogrodzie mistrza Zen, po czym adaptował to kolejne elementy ilustracji do swojego nowego projektu. Spód podeszwy przypominać ma kamienną ścieżkę, wkładka odwzorowywać świeżo ścięty ogród, natomiast profil podeszwy jest odpowiednio zróżnicowany po obu stronach buta, aby przekazać konfrontację powagi i radości. Jak sam podkreśla, proces tworzenia odpowiedniej sylwetki buta, przebiegał niczym proces rzeźbienia, gdyż projekt był wielokrotnie modyfikowany.

Również nazwa ma w całej układance duże znaczenie, gdyż słowo "Roshi" nawiązuje do tytułu nadawanego mistrzowi Zen. Jednakże, marka Nike ze względów prawnych musiała zmienić swoją nazwę na "Roshe", co w ogólnym rozrachunku nie zmienia kwestii wymowy nazwy buta. 

Model Roshe Run jest typowo lifestyle'owym rodzajem obuwia z linii Nike Sportswear, niebywałym w swojej prostocie, bez zbędnych sportowych adaptacji. Zamknięty w 3 najważniejszych aspektach: wygoda, minimalizm, niska cena. Od momentu premiery w 2012 zyskał ogromną popularność, zdobywając uznanie użytkowników dzięki swojemu stylowi przy jednoczesnym zachowaniu wspaniałej wygody.