Sale
Sklep Le Coq Sportif Buty Arthur Ashe De Nîmes 1610723

Sklep Le Coq Sportif Buty Arthur Ashe De Nîmes 1610723

Kod produktu: 51215446
Dostępność: W magazynie
PLN302.15 PLN248.29
Ilość:  

Dostępne opcje


* Size:

Marka Le Coq Sportif eksploruje po raz kolejny historię, poszukując w niej przełomowych momentów, będących źródłem inspiracji do stworzenia własnej opowieści. Kolejnym jej przystankiem jest francuskie miasto Nîmes, czyli mekka materiału jeans'owego, z którego wzięło się określenie 'Denim'.

Na sezon Wiosna/Lato 16', Le Coq Sportif ponownie prezentuje swój sztampowy model, sygnowany nazwiskiem świetnego francuskiego tenisisty - Artura Ashe. But powraca do łask w wykonaniu inspirowanym początkami produkcji denimu we Francji oraz Włoszech. Wyposażony został w gumową podeszwę, zapewniającą odpowiedni komfort podczas użytkowania, a użyty denim w kilku różnych odcieniach nadaje butom charakteru oraz podkreśla ich miejski look.

Historia Marki Le Coq Sportif

Émile Camuset, na pewno nie przypuszczał, że założona przez niego w 1882 roku manufaktura produkująca różnego rodzaju dzianiny, stanie się jednym z najbardziej rozpoznawalnych brandów sportowych na globie. Marka przeszła jednak długą drogę, zanim znalazła się w szczytowym momencie.

Émile Camuset, który przejawiał ogromną pasję do sportu, zdecydował się wspierać tą dziedzinę życia poprzez produkcję wyrobów sportowych. W 1929 powstała pierwsza linia odzieży zaprojektowana z myślą o kolarstwie. Innowacje wprowadzone do ubrań zostały przyjęte przez sportowców z olbrzymim entuzjazmem. Marka nie zamierzała jednak spocząć na laurach. Dekadę później, sukcesem okazał się dresowy zestaw typu tracksuit, popularnie wówczas zwany ‘The Seventh Day Uniform’. Stał się on jedną z wizytówek marki.

Znakiem rozpoznawczym marki jest jej logotyp. Jednak dopiero w 1948 roku, po latach wspierania francuskiego sportu oraz rynku odzieżowego, przeszła solidną reidentyfikację. Chcąc jeszcze bardziej utożsamić się ze swoim pochodzeniem, jako logo wybrano koguta galijskiego, narodowy symbol Francji. Przyjęto również nową nazwę, która obowiązuje do dziś - Le Coq Sportif.

Francuska marka przez lata towarzyszyła sportowcom w codziennych zmaganiach jak i podczas największych sukcesów. W latach pięćdziesiątych Le Coq Sportif stał się oficjalnym sponsorem i partnerem technicznym najważniejszych zawodów kolarskich - Tour de France. Kogut Atletyczny widniał również na francuskich koszulkach olimpijskich w Rzymie. W 1975 roku Artur Ashe, został pierwszym czarnoskórym tenisistą, który wygrał turniej Wimbledon, a 11 lat później, zaopatrzona w komplety Le Coq Sportif reprezentacja Argentyny w meczu z Anglią zdobyła piłkarski puchar świata dzięki słynnej bramce Diego Maradony.