Sale
Najnowszy Asics Buty Gel Kayano Trainer Evo Whisper Pink HN6A0 2121

Najnowszy Asics Buty Gel Kayano Trainer Evo Whisper Pink HN6A0 2121

Kod produktu: 26926219
Dostępność: W magazynie
PLN333.20 PLN270.93
Ilość:  

Dostępne opcje


* Size:

Nazwane na cześć swojego twórcy – Toshikazu Kayano, Gel-Kayano to kultowy model typu performance z archiwów marki Asics, którego data premiery przypadła na 1993 rok. W przeciwieństwie do swoich krewnych, takich jak Gel-Lyte III czy Gel-Lyte V, Gel-Kayano nie czekał ponad dekady na swoją reedycję, lecz rok w rok ewoluuje, przyjmując zmiany z pogranicza tych kosmetycznych, jak i bardziej rewolucyjnych.

Oprócz szerokiego grona wielbicieli wśród biegaczy, marka Asics wypracowała silną pozycję na obecnym rynku retro biegówek, dzięki reedycjom swoich klasyków, z między innymi, linii Gel-Lyte. Pomimo kontynuacji corocznej edycji Gel-Kayano – stricte dla biegaczy, Asics wyprodukował lifestyle’ową wersję swojej biegowej ikony, dając możliwość czerpania wygody nie tylko podczas biegania.

Trafiając na ówczesny rynek butów biegowych, Gel-Kayano miały skraść serca, jak i nogi miłośników biegania. Stworzone do biegów długodystansowych, zostały wyposażone w najlepsze technologie, jakimi operował wówczas Asics.

Reedycja Gel-Kayano nawiązuje do swojej pierwotnej wersji, modelu TN310. Bazuje na innowacyjnym systemie MONO-TONGUE, czyli zszytej wewnątrz z cholewką, elastycznej formie na bazie języka, która dzięki dopasowywaniu się do okolic śródstopia oraz kostki, zapewnia stopie stabilność podczas ruchu. Buty zostały wyposarzone w opatentowany przez markę Asics system GEL, dzięki któremu zyskujemy amortyzację podczas użytkowania.

Poza dwiema kluczowymi technologiami, znajdziemy więcej przemyślanych rozwiązań. Cholewka została wykonana częściowo bezszwowo, co korzystnie wpływa na wygodę i dopasowanie się butów do stopy. Użyty w butach mesh podnosi poziom funkcjonalności, dając odpowiednią przewiewność i wentylację. Całość uzupełnia idealnie komponujące się w stylistykę buta logo marki Asics.

Ostatnia dekada to okres dla marki Asics obfity w wiele sukcesów, a jest nim przede wszystkim silna i ugruntowana pozycja na rynku retro biegówek. Japońska marka dotarła do serc kolekcjonerów oraz przyciągnęła zainteresowanie osób związanych z szeroko rozumianą kulturą streetwear. Oprócz produkcji regularnych kolekcji, marka wiedzie prym w wydaniach kolaboracyjnych z butikami na całym globie.

 

Cholewka: Materiał tekstylny , Elementy syntetyczne
Podeszwa środkowa: Gel Cushioning System
Podeszwa zewnętrzna: Guma
Kolekcja zaprojektowana na rok: 2016
Sezon: Jesień/Zima
Kolor: Granatowy i jego odcienie