Sale
Autentyczny Asics Buty Gel Lyte III Whisper Pink HL6A2 2121

Autentyczny Asics Buty Gel Lyte III Whisper Pink HL6A2 2121

Kod produktu: 52018934
Dostępność: W magazynie
PLN304.53 PLN257.77
Ilość:  

Dostępne opcje


* Size:

Najpopularniejsze obecnie w sneakers'owym środowisku model retro japońskiej marki spod znaku autostrady.

Model Gel Lyte III narodził się w 1990 roku i dosyć mocno determinował naukowe podejście marki ASICS do procesu tworzenia butów typu performance. Gel Lyte III jak i pozostałe modele z linii Gel utrzymane były w koncepcji lekkich jak i komfortowych butów biegowych. Marce przyświecała idea kreatywności, zarówno w aspekcie wizualnym jak i w przypadku użytych technologii. Dwa zespoły w strukturach marki zbierały swoje doświadczenia. Następnie do pracy przystępował zespół projektantów, który z wykorzystaniem zebranej wiedzy przez poprzednie zespoły przelewał swoje pomysły na pierwsze szkice. Proces tworzenia funkcjonował w ten sposób z prostej przyczyny. Projektanci, w tym designer modelu Gel Lyte III – Shigeyuki Mitsui, wierzyli, iż zbyt dużo teoretycznych rozważań podczas tworzenia projektu może prowadzić do zbyt nudnego designu.

Sprawny podział ról w strukturach zaowocował ciekawymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest charakterystyczny dla modelu GLIII brak klasycznego języka. Niekiedy często sportowcy narzekali na dyskomfort związany właśnie z tym elementem, który miał tendencję do rozchodzenia się na jedną ze stron stopy. ASICS oswobodził podbicia biegaczy z ówczesnego problemu, wprowadzając do modelu rozdzielny język.

Inne charakterystyczne elementy modelu Gel Lyte III to żelowa podeszwa z wyprofilowanym bieżnikiem, zapewniająca świetną przyczepność, system wsparcia dla pięty z nazwą modelu, czy wkomponowane w stylistykę buta logo marki - 'autostrada'.

Ostatnia dekada to okres dla marki ASICS obfity w wiele sukcesów, a jest nim przede wszystkim silna i ugruntowana pozycja na rynku retro biegówek. Japońska marka dotarła do serc kolekcjonerów oraz przyciągnęła zainteresowanie osób związanych z szeroko rozumianą kulturą streetwear. Oprócz produkcji regularnych kolekcji, marka wiedzie prym w wydaniach kolaboracyjnych z butikami na całym globie.

 

Produkt: Buty Męskie
Cholewka: Materiał tekstylny , Elementy syntetyczne , Skóra naturalna powlekana syntetykiem
Podeszwa środkowa: Gel Cushioning System
Podeszwa zewnętrzna: Guma
Kolekcja zaprojektowana na rok: 2016
Sezon: Jesień/Zima
Kolor: Różowy i jego odcienie
Rozmiar prezentowany na zdjęciach: 44