Sale
2016 Nowsze Nike Buty Air Huarache White 318429 111

2016 Nowsze Nike Buty Air Huarache White 318429 111

Kod produktu: 92119007
Dostępność: W magazynie
PLN301.92 PLN232.73
Ilość:  

Dostępne opcje


* Size:

‘The future is here’ – to hasło towarzyszyło Nike Air Huarache podczas debiutu na rynku butów biegowych w 1991 roku. Zaprojektowane przez Tinkera Hatfielda, miały przykuwać uwagę swoją nietypową sylwetką, jednocześnie zapewniając niezrównaną wygodę podczas użytkowania.

Podobnie jak w przypadku kultowych modeli z serii Air Max, słynny designer postawił na konkretną inspirację. Tym razem, Tinker Hatfield za punkt wyjścia do stworzenia Air Huarache obrał buty używane do sportów wodnych, między innymi do narciarstwa wodnego.

Najważniejszą cechą, którą przełożył oraz zaimplementował do Air Huarache była neoprenowa forma w postaci skarpety, połączona w całości z cholewką. Dzięki elastycznemu materiałowi uzyskał efekt kompletnego przystosowania się buta do śródstopia oraz łuków stopy  – zupełnie, jak w przypadku trzewików wodnych.

Wprowadzone rozwiązanie pozwoliło nadać butowi unikalną, dynamiczną sylwetkę, która ponadto została wsparta przez dodatkowe, polepszające komfort technologie. Jedna z istotniejszych, to termoplastyczna struktura w postaci paska połączonego z cholewką, zapewniająca idealne wsparcie w tylnej części stopy dzięki dopasowywaniu się do pięty. Kolejne z nich to system poduszek gazowych w okolicach pięty oraz przedniej części stopy, zapewniający ochronę przed wstrząsami czy gwarantująca niezawodną amortyzację podeszwa środkowa, wykonana z pianki Phylon.

Air Huarache to kolejny retro biegowy sukces marki Nike, który bez przeszkód stał się typowo lifestyle’owym modelem. Cieszący się niesamowitą popularnością, Air Huarache co sezon ukazuje się w wielu wersjach materiałowych i wariantach kolorystycznych.