Sale
2016 Nowsze Le Coq Sportif Buty Bolivar Classic 1610408

2016 Nowsze Le Coq Sportif Buty Bolivar Classic 1610408

Kod produktu: 55460005
Dostępność: W magazynie
PLN283.18 PLN243.68
Ilość:  

Dostępne opcje


* Size:

Model Bolivar, poprzez swój wygląd stał się jedną z wizytówek francuskiej marki. Pochodzący z archiwów model w stylu retro, to jedna z wiodących pozycji w szeregach Le Coq Sportif. Dzięki prostej konstrukcji oraz charakterze vintage, Bolivar idealnie wpisuje się w dzisiejszy miejski styl. Cholewka została wykonana z połączenia nylonu oraz zamszu, natomiast podeszwa została uformowana z pianki EVA, dzięki czemu zapewnia odpowiedni komfort podczas użytkowania.

Historia Marki Le Coq Sportif

Émile Camuset, na pewno nie przypuszczał, że założona przez niego w 1882 roku manufaktura produkująca różnego rodzaju dzianiny, stanie się jednym z najbardziej rozpoznawalnych brandów sportowych na globie. Marka przeszła jednak długą drogę, zanim znalazła się w szczytowym momencie.

Émile Camuset, który przejawiał ogromną pasję do sportu, zdecydował się wspierać tą dziedzinę życia poprzez produkcję wyrobów sportowych. W 1929 powstała pierwsza linia odzieży zaprojektowana z myślą o kolarstwie. Innowacje wprowadzone do ubrań zostały przyjęte przez sportowców z olbrzymim entuzjazmem. Marka nie zamierzała jednak spocząć na laurach. Dekadę później, sukcesem okazał się dresowy zestaw typu tracksuit, popularnie wówczas zwany ‘The Seventh Day Uniform’. Stał się on jedną z wizytówek marki.

Znakiem rozpoznawczym marki jest jej logotyp. Jednak dopiero w 1948 roku, po latach wspierania francuskiego sportu oraz rynku odzieżowego, przeszła solidną reidentyfikację. Chcąc jeszcze bardziej utożsamić się ze swoim pochodzeniem, jako logo wybrano koguta galijskiego, narodowy symbol Francji. Przyjęto również nową nazwę, która obowiązuje do dziś - Le Coq Sportif.

Francuska marka przez lata towarzyszyła sportowcom w codziennych zmaganiach jak i podczas największych sukcesów. W latach pięćdziesiątych Le Coq Sportif stał się oficjalnym sponsorem i partnerem technicznym najważniejszych zawodów kolarskich - Tour de France. Kogut Atletyczny widniał również na francuskich koszulkach olimpijskich w Rzymie. W 1975 roku Artur Ashe, został pierwszym czarnoskórym tenisistą, który wygrał turniej Wimbledon, a 11 lat później, zaopatrzona w komplety Le Coq Sportif reprezentacja Argentyny w meczu z Anglią zdobyła piłkarski puchar świata dzięki słynnej bramce Diego Maradony.